بهترین محلول لوله بازکن قوی توالت و لوله + 5 محلول برتر

بهترین محلول لوله بازکن

لوله ‌های توالت و فاضلاب خانه گاهی اوقات بویی نا مطبوع و غیر قابل تحمل از خود ساطع می‌کنند که حتی با خالی کردن یک اسپری خوشبو کننده هم برطرف نمی شوند. در این مواقع بهترین راه حل‌ استفاده از یک محلول لوله بازکن قوی است.

انباشت مواد روغنی، تکه های باقی مانده مواد غذایی و شوینده ها به مرور زمان منجر به تشکیل لایه های رسوبی و کثیفی بر دیواره لوله های فاضلاب می شوند. لوله های قدیمی اکثرا از چدن بوده و املاح آب و مواد شوینده رسوبات زیادی را روی آنها تشکیل می دهند که سبب گرفتگی مسیر عبور پساب ها می شود.

ویژگی های محلول لوله باز کنی

محلول های لوله بازکن با قدرتی فوق العاده برای از بین بردن چربی ها، مو، ضایعات و همچنین میکروارگانیسم هایی که در مسیر لوله قرار گرفته اند و باکتری هایی که به مرور در لوله ها تشکیل کلنی داده اند، مبارزه می کنند. علاوه بر ایجاد مسدودی در مسیر لوله، مسبب تولید بوی بد و نامطبوعی هستند این محلول ها آن ها را از بین برده و نابود می سازد.

این محلول ها که اغلب حاوی مواد اسیدی نیز می باشند، پس از ورود به لوله و انجام واکنش شیمیایی، پیوند میان لایه های رسوبات را از طریق تجزیه از بین می برند. با توجه به قدرت اسیدِ این محلول ها قدرت و سرعت رسوب زدایی آن ها شگفت انگیز خواهد بود.

در لوله کشی ساختمان ها از لوله ها با قطری مشخص استفاده می شود و در هر قسمت با توجه به حجم آبی که قرار است از آن لوله عبور کند، قطر لوله انتخاب می شود.

محلول لوله بازکن قوی

نحوه عملکرد محلول لوله باز کن

محلول لوله‌ باز کن به سادگی گرفتگی های ناشی از رسوب چربی در لوله ‌ها را برطرف می‌کند. عموما نحوه‌ استفاده از این مایع به این شکل است که مقدار مناسبی از آن را در داخل لوله های توالت و فاضلاب ریخته و پس از پانزده الی بیست دقیقه شیر آب را با فشار کم باز می کنیم.

با طی مراحل بالا تمام جِرم ها، آلودگی ها، رسوبات و چربی ‌ها به سرعت از دیواره ‌های لوله پاک شده و بوی نامطبوع نیز برطرف می‌شود. در زمان استفاده از این محلول باید دقت کرد که با پوست و یا صورت شما به هیچ‌ وجه تماس نداشته باشد و همچنین از دسترس کودکان دور باشد.

استفاده پیوسته از این محلول ها به علت قدرت بالایی که دارند سبب خوردگی و پوسیدگی لوله ها می شوند. باید در هنگام استفاده از این مواد بسیار دقت کنید و به اندازه مصرف کنید، بعد از استفاده از این محلول مقداری آب درون لوله ها بریزید تا باقی مانده مواد و محلول لوله بازکن از لوله ها خارج شوند و باعث گرفتگی دوباره این لوله ها و یا پوسیدگی آن ها نشوند.

مهم ترین ویژگی ‌های یک محلول لوله بازکن و موارد ایمنی:

 • حاوی مواد ضد عفونی کننده
 • مناسب برای رفع گرفتگی هر نوع لوله‌
 • از بین بردن بوی نامطبوع
 • دارای سرعت و قدرت در باز کردن گرفتگی
 • دارای بسته بندی مناسب
 • اثر گذاری بالا
 • دارای ترکیباتی برای جلوگیری از خوردگی در لوله‌

در هنگام استفاده از این نوع محلول ها تاکید می شود که موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت کنید تا از سلامت خود در برابر این محلول ها محافظت شود.

قویترین محلول لوله بازکن

 در این جا نکاتی جهت استفاده بهتر و موثر تر از این محلول آورده شده است:

 • در هنگام خرید محلول لوله بازکنی به نوع اسید آن توجه کنید و تاکید می شود برای باز کردن گرفتگی های جزئی از اسید های قوی استفاده نکنید.
 • در زمان استفاده از این محلول ها حتما از دستکش، ماسک و عینک مناسب استفاده کنید.
 • از این محلول ها به شکل غلیظ شده استفاده نکنید به این دلیل که عواقب استفاده از محلول لوله بازکنی در هنگامی که غلظت بالایی داشته باشد، بیشتر شده و همچنین این غلظت بالا موجب پوسیدگی و یا ترکیدگی لوله ها می شود.
 • محلول های لوله بازکنی را حتما از دسترس اطفال دور نگه دارید.
 • از بوییدن این محلول ها جدا خودداری کنید چون سمی بوده و ممکن است به سلامتی شما آسیب وارد کند.
 • تحت هیچ شرایطی این محلول ها را با مواد شیمیایی دیگر ترکیب نکنید.

5 مورد از بهترین محلول های لوله بازکن بازار

امروزه گرفتگی لوله های آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام یکی از اتفاق هایی است که برای تمامی افراد به طور مکرر رخ می دهد. معمولاً برای باز کردن لوله ها از محلول های بسیار قوی خارجی و ایرانی استفاده می شود که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. در ادامه می خواهیم شما را با برخی از محلول های لوله بازکنی ایرانی آشنا کنیم.

 1. محلول لوله بازکنی اکتیو

محلول لوله بازکنی اکتیو

شرکت اکتیو در سال ۱۳۸۷ اولین تولیدات بهداشتی خود را وارد بازار کرد. تمامی تولیدات این شرکت دارای کیفیت بالا و اسانس بی نظیر، فرموللاسیون با قدرت بالا و همچنین بسته بندی متفاوت هستند. استفاده از لوله بازکن برند اکتیو یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن گرفتگی لوله ها و همچنین بوی نامطبوع آنها است. این نوع محلول بسیار قوی و کاربردی می باشد. به گونه ای که در کمتر از نیم ساعت شدیدترین بوی فاضلاب را نیز به راحتی رفع می‌کند. از این نوع مایع برای باز کردن گرفتگی های ناشی از تجمع چربی در لوله های سینک، ظرفشویی، همچنین دستشویی و حمام استفاده می‌شود.

 نحوه استفاده از آن به این صورت است که مقدار مناسب از آن را داخل خروجی سینک و چاه توالت میریزید و پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه شیر آب را با فشار کم روی آن باز می کنید تا تمامی چربی ها و رسوبات از دیوارها کنده شده و بوی آن از بین برود.

2. محلول لوله بازکن اتک

محلول لوله بازکن اتک

 لوله بازکنی اتک از قوی ترین و کارآمدترین انواع محلول های موجود در بازار است. با استفاده از این محلول میتوان هرگونه گرفتگی لوله های آشپزخانه و حمام را به راحتی رفع کرده و لوله را پاکسازی نمود. توجه داشته باشید که از این نوع محلول برای از بین بردن بوی بد فاضلاب نیز استفاده می شود.

3. لوله بازکن تنطور

لوله بازکن تنطور

 لوله بازکنی تنطور یکی دیگر از انواع محلول های قوی و پرقدرت لوله بازکن  است که عملکرد بسیار فوق العاده از خود نشان می‌دهد. این محلول توانسته است توجه مشتریان را به خود جلب کند. این محلول در حجم ۵۰۰ گرم در بازار عرضه می شود. در برخی موارد از حجم های کمتر آن نیز می توان استفاده نمود. از این نوع محلول برای رفع گرفتگی لوله های خانه مانند حمام، دستشویی و آشپزخانه استفاده می شود. همچنین بوی بد فاضلاب را نیز از بین می برد. محلول لوله بازکنی تنطور دارای ترکیبات محافظ در برابر ایجاد هرگونه خوردگی لوله های فاضلاب است.

4. محلول لوله بازکن رخشا

محلول لوله بازکن رخشا

محلول لوله بازکن رخشا از بهترین محلول های تولید شده توسط شرکت پاکسان است که از بهترین شرکت های تولید کننده انواع محصولات بهداشتی شناخته می‌شود. با استفاده از این محصول می توانید گرفتگی لوله های فاضلاب، حمام و توالت را به راحتی از بین ببرید.

5. محلول لوله بازکن راه‌گشا

محلول لوله بازکن راه‌گشا

 محلول لوله بازکن راهگشا از بهترین انواع محلول هایی است که می تواند به راحتی چربی ها و موهای زائد را فاضلاب ها از بین ببرد. همچنین باعث ضدعفونی شدن تمامی لوله ها و دیواره ها میشود.

سخن پایانی

همان گونه که در مطالب بالا عنوان شد یکی از رایج‌ ترین مشکلات در تاسیسات داخلی و لوله کشی ها مسدود شدن مسیر لوله ‌ها است. روش‌ های مختلفی برای رفع این گرفتگی ها وجود دارد که در کل استفاده از محلول لوله بازکن بهترین گزینه به نظر می رسد. در پایان گاهی اوقات محلول های لوله بازکنی و یا تلمبه های دستی گرفتگی لوله ها را رفع نمی کنند. در این حال باید از مجموعه فراز سرویس که حرفه ای در این کار است، کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *