روش بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی + فیلم آموزشی

روش بستن لوله سیفون سینک

یکی از ضروری‌ ترین و مهم‌ ترین وسایل آشپزخانه، سینک ظرفشویی بوده که در هر منزلی وجود دارد. به کمک سینک ظرفشویی می‌توان به شست‌وشو مواد غذایی و ظروف با حداقل کثیف‌کاری پرداخت. به‌ طورکلی سینک‌ ظرفشویی از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده‌ که سیفون یکی از اصلی‌ ترین اجزا آن به شمار می‌ رود. امروزه سینک‌ های ظرفشویی به مدل های متنوعی ساخته می‌ شوند و بستن لوله سیفون بسته به هر مدل متفاوت است. سینک‌ های ظرفشویی ممکن است تک لگنه یا دو لگنه باشند که سینک‌ های تک لگنه دارای یک کاسه‌ بزرگ هستند و نصب سیفون در آن ها به سهولت انجام می‌ گیرد. در این مقاله قصد داریم به آموزش روش بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

فیلم آموزش بستن سینک

نحوه بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی

همان‌طور که گفته شد، سینک‌ های ظرفشویی از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و یکی از قدیمی‌ ترین آن ‌ها سینک ظرفشویی تک لگن است. این سینک ها فقط از یک لگن تشکیل ‌شده اند؛ درنتیجه بستن لوله سیفون آن ‌ها در مقایسه با دیگر مدل ها به سهولت انجام می ‌گیرد. مراحل بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی تک لگن و دو لگن به ‌صورت زیر است.

بیشتر بخوانید: بهترین محلول لوله بازکن قوی برای توالت و لوله فاضلاب چیست؟

مرحله اول، نصب آبریز

در مرحله اول برای نصب آبریز به ابزارهایی همچون انبر کلاغی، چسب لوله، آچار فرانسه، واشر و آبریز سینک نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید یک رشته از بوتونه لوله‌کشی را تهیه کرده و اطراف زوار آبریز بریزید؛ سپس آبریز را روی سوراخ میانه سینک قرار دهید. پس‌ از قرار دادن آبریز روی سوراخ وسط سینک، با فشار دادن سعی کنید تا اضافات آن از لبه آبریز بیرون بریزد. پس‌ انجام مراحل قبل یک واشر پلاستیکی را در دنباله آبریز و در قسمت پایینی سینک وارد کنید و سپس حلقه اتصال ‌دهنده را روی آن بگذارید. با پیچیدن حلقه واشر به دنباله آبریز باید مراقب خارج شدن حلقه و واشر از یکدیگر باشید. برای اطمینان از محکم شدن اتصال آبریز به سینک، باید از یک آچار فرانسه استفاده کرده و در آخر با استفاده از دست خود اضافی بتونه را تمیز کنید.

مرحله دوم، نصب لوله تخلیه

در مرحله دوم برای نصب لوله تخلیه باید ابزارهایی همچون لوله تخلیه مستقیم، آداپتور نگه‌ دارنده اتصال سیفون، قطعه دنباله، شتر گلو P شکل، واشر و مغزی داشته باشید.

در این مرحله ابتدا باید واشر قطعه دنبال را روی قسمت بالایی قطعه بگذارید و مغزی لغزنده را از طریق قسمت انتها لوله دنباله در داخل آن قرار دهید. سپس اتصال شترگلو را به انتهای قطعه به‌ صورت کامل محکم کنید. لوله تخلیه مستقیم را درون لوله فاضلاب اصلی وارد کرده و از مغزی به‌ منظور اتصال لوله تخلیه فاضلاب استفاده نمایید. در مرحله بعد شترگلو P شکل را در میانه لوله دنباله زیر سینک و لوله تخلیه متصل به لوله فاضلاب بگذارید. واشرهای سفت کننده را در ابتدا و انتها شترگلو قرار دهید و با استفاده از مغزی لغزنده قطعات را به یکدیگر متصل کنید. در نهایت با استفاده از دست خود، واشر و مغزی ‌های شترگلو، لوله تخلیه و لوله دنباله را محکم نموده و با کمک آچار از اتصال آن ‌ها اطمینان کسب نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های رفع بوی بد فاضلاب منزل

مزایای بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی

بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی باعث حفظ سلامت ساکنان ساختمان شده و مزایا متعددی دارد. در ادامه با برخی از مزایا استفاده از سیفون سینک آشنا خواهید شد.

  • پیشگیری از ورود حشرات موذی به منزل

فاضلاب ساختمان انبوه از موجودات موذی است که هر لحظه ممکن است به منزل هجوم آورند؛ اما آبی که در سیفون قرار گرفته از ورود این موجودات به ساختمان جلوگیری می‌ کند. بنابراین پس‌ از نصب لوله سیفون حتما بادقت اتصالات را چک کنید؛ چراکه ممکن است نیاز به آب بندی داشته باشند.

  • جلوگیری از انتشار بوی بد

به‌ طورکلی سیفون ها امکان نگهداری آب را در خود دارند؛ درنتیجه مانع انتشار بوی بد به درون ساختمان خواهند شد. بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی باعث جلوگیری از ورود گازهای فاضلابی به منزل نیز می‌ شوند.

خدمات ما: لوله بازکنی و تخلیه چاه غرب تهران

سخن پایانی

در این مقاله از فراز سرویس با نحوه بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی آشنا شدید. فراموش نکنید که هنگام بستن سیفون حتما به آب بندی اتصالات توجه کافی داشته باشید. شما می توانید برای بستن لوله سیفون سینک ظرفشویی به صورت شبانه روزی از خدمات مجموعه فراز سرویس استفاده کنید.

منبع: superterry.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *