دستگاه فنر لوله بازکنی چطور گرفتگی لوله را باز می کند؟

فنر لوله بازکنی

استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی یکی از بهترین روش ها برای بازکردن گرفتگی لوله ها می باشد. این روش بسیار مطمئن است و می تواند هر نوع گرفتگی موجود در درون لوله های فاضلاب را از بین ببرد. با استفاده از این روش می توان حتی ملات سیمان را نیز از درون لوله خارج کرد.

بسیاری از افراد نگران کثیف کاری به وجود آمده در اثر استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی هستند. امروزه با ابداع دستگاه کوچکی به نام ژنراتور، میزان کثیفی آن به حداقل رسیده است و دیگر نگرانی در مورد کثیف شدن منزل خود نخواهید داشت. در زمان های قدیم از دریل استفاده می شد. دریل توانایی آن را نداشت که قدرت را به طور کامل به فنر انتقال دهید به همین دلیل با لرزش خود باعث ایجاد کثیف کاری می شد.

اما دستگاه ژنراتور به خوبی می توند قدرت و سرعت را به دستگاه فنرزنی انتقال دهد. این نوع فنرها دارای متراژهای مختلف هستند و هریک برای لوله های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش می خواهیم شما را با نحوه بازکردن گرفتگی لوله ها توسط دستگاه فنر لوله بازکنی آشنا کنیم. در ابتدا بهتر است اطلاعات کلی در مورد دستگاه فنر لوله بازکنی به دست آوریم.

دستگاه فنر لوله بازکنی چیست؟

دستگاه فنر لوله بازکنی بهترین روش برای بازکردن گرفتگی های لوله است. این نوع فنر در متراژهای مختلف به فروش می رسد. هریک از متراژ ها دارای کاربرد های مختلف هستند. قبل از انجام عمل بازکردن گرفتگی لوله ها، در انتخاب متراژ فنر دقت لازم را داشته باشید. فنر را با توجه به دو فاکتور متراژ مورد نظر و عمق گرفتگی لوله انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: 5 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

از دستگاه فنرلوله بازکنی برای بازکردن لوله هایی استفاده می شود که توسط جرم و رسوب، موی بلند، انباشت روغن و چربی، گچ و سیمان، ورود اشیا، شن و ماسه، دستمال کاغذی مسدود شده اند. برای هرنوع گرفتگی می توان از این فنر استفاده کرد.

نحوه عملکرد فنر لوله بازکنی

نحوه عملکرد فنر لوله بازکنی چگونه است؟

دستگاه فنرلوله بازکن از یک موتور و یک فنر تشکیل شده است. فنر دارای طول بلندی است و منعطف می باشد تا بتوان آن را به راحتی درون لوله گرفته شده منتقل کرد. در این روش، کارشناس فنی موتور دستگاه را روش می کند. سپس فنر را درون لوله فرو می کند. این مرحله فنرزنی نامیده می شود. در این مرحله، موتور دور بسیار پایینی دارد.

زمانی که سر فنر به گرفتگی مورد نظر برسد، موتور دور خود را افزایش می دهد تا فنر به گرفتگی فشار لازم را وارد کند. تا زمانی فشار به فنر افزایش پیدا می کند که گرفتگی لوله باز شود. فنرمورد استفاده دارای سرفنرهای مختلف است که از آن ها برای گرفتگی های مختلف استفاده می شود. برخی از این سرفنرها برای از بین بردن سنگ، برخی برای از بین بردن اشیای نرم مانند مو و پارچه مورد استفاده قرار می گیرند.

پس از اینکه گرفتگی لوله باز شد، تکنسین فنر را از درون لوله خارج می کند و عمل لوله بازکنی تمام می شود. درپایان مقداری آب درون لوله می ریزند تا باقیمانده گرفتگی ها نیز از درون لوله به درون چاه منتقل شوند.

از این دستگاه برای باز کردن گرفتگی های مختلف مانند فاضلاب پارکینگ و حیاط، توالت، حمام و توالت فرنگی استفاده می شود. دستگاه فنرلوله بازکنی بهترین روش برای بازکردن گرفتگی های توالت است.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های رفع نشتی لوله آب و فاضلاب

آیا درصورت استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی، کاسه توالت ترک برمیدارد؟

بهتر است بدانید فنر مورد استفاده برای توالت با توجه به ساختار آن تعبیه شده است. به همین دلیل هیچ آسیبی به توالت وارد نمی کند. دربرخی موارد نیز لوله بازکن برای افزایش احتیاط لازم، یک تکه کیسه زباله یا پارچه کهنه دور فنر میپیچد. در این صورت به هیچ عنوان کاسه توالت ترک برنمیدارد یا شکسته نمی شود.

استفاده از دستگاه فنرلوله بازکنی هیچ نوع آسیبی به هریک از لوله های فاضلاب مانند دستشویی، حمام و توالت وارد نمی کند. درنتیجه می توانید با خیال آسوده از این دستگاه برای بازکردن لوله های مورد نظر استفاده کنید و از تمیزی آن و عدم ایجاد هرگونه آسیب توسط این دستگاه اطمینان لازم را داشته باشید.

هزینه فنر لوله بازکنی

هزینه استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی

اگر میزان گرفتگی بسیار کم باشد، در این صورت هزینه بازکردن آن نیز بسیار معمولی و متوسط خواهد بود. اما در صورت رخداد برخی موارد، قیمت استفاده از این دستگاه افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال وجود هرنوع مصالح ساختمانی درون لوله های گرفته شده، انجام عمل فنرزنی از چند ورودی فاضلاب، وجود اشیای سخت درون لوله، وجود گرفتگی بسیار شدید، وجود هرگونه رسوب سخت درون لوله، نیاز به حرکت و یا جا به جایی توالت فرنگی، افزایش متراژ فنر باعث افزایش قیمت استفاده از این نوع دستگاه می شوند.

خدمات ما: لوله بازکنی و تخلیه چاه کرج

سخن پایانی

دستگاه فنرلوله بازکنی از اسان ترین روش ها برای از بین بردن گرفتگی لوله ها می باشد. این نوع دستگاه کارایی فوق العاده ای دارد و می توان از آن برای بازکردن گرفتگی های توالت، حمام و آشپزخانه استفاده کرد. این نوع دستگاه توانایی خارج کردن انواع اشیا مختلف را دارد. دستگاه فنرلوله بازکنی دارای متراژهای مختلف است که هریک برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این روش می توان به راحتی گرفتگی ها را بازکرد، بدون آنکه هزینه زیادی برای آن صرف شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *